קבל הצעת מחיר

ביטוח רכב

רכב הינו רכוש יקר והכביש יכול להיות מקום מסוכן לכן מומלץ לכל בעל רכב לרכוש ביטוח רכב שיגן עליו ועל רכבו מפני תאונות ומקרים בלתי צפויים כגון גניבה,תאונה, שבירת שמשות, גרירה ועוד. במרבית חברות הביטוח הפרמיה לפוליסה מבוססת על סוג הרכב המבוטח והיסטוריית התביעות המצטבר שלו בחברה, וכן מנתונים הקשורים לנהגים ברכב, גילם, ניסיון התביעות שלהם, הגבלת כמות הנוהגים ברכב או אי נהיגה בשבתות וחגים.
כאמור קיימים מגוון ביטוחים לרכב ומומלץ להתייעץ עם סוכן הביטוח לגבי ביטוח הרכב המתאים לכם ביותר.
הפוליסות מתחלקות לסוגים בהתאם לסוג הרכב וסוג הכיסוי: סוגי הרכב המבוטחים הם ביטוח רכב פרטי ומסחרי עד 4 טון, וביטוח רכב מסחרי שמשקלו הכולל מעל 4 טון (משאיות, אוטובוסים, מלגזות). אופנועים וכד'. 
ביטוח חובה- קיימת חובה לבטח את הרכב בביטוח חובה שמכסה נזקי גוף שנגרמו לנהג, לנוסעים ולהולכי רגל אשר נפגעו כתוצאה משימוש בכלי הרכב, בהתאם לפקודת ביטוח רכב מנועי ולחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. הפוליסה מיועדת לכל רכב פרטי, מסחרי ומנועי ומכסה את כל הנהגים. הפוליסה כוללת פיצוי בשל נזק גוף שנגרם בתאונת דרכים לנהג, לנוסעים ולהולכי רגל שנפגעו, והוא כולל: הוצאות רפואיות ואחרות, אובדן השתכרות, כאב וסבל, במקרה מוות – יינתן פיצוי לעיזבון או לתלויים.
פוליסת ביטוח רכב מקיף - מכסה נזקים לרכב ולרכוש הזולת (צד ג') כתוצאה משימוש ברכב. הפוליסה מעניקה לנהג ולרכב את הכיסוי המקיף ביותר וכן גמישות מלאה בבחירת כיסויים נוספים. הפוליסה מיועדת לביטוח רכב פרטי, לשימוש פרטי בלבד, לכל  נהג (גיל הנהג משפיע על גובה הפרמיה המשולמת), ומכסה נזקים הנגרמים מהתנגשות, התהפכות ותאונה מכל סוג, נזקי אש, ברק, התפוצצות, התלקחות, שיטפון, שלג, גניבת הרכב וכל נזק שנגרם עקב גניבה או ניסיון גניבה וחבות המבוטח בשל נזק שיגרם לרכוש צד שלישי כתוצאה משימוש ברכב.
ביטוח צד ג'- מכסה נזקים לרכב ולרכוש הזולת (צד ג')בלבד . כתוצאה משימוש ברכב. פוליסה זו מתאימה לרכב פרטי המיועד לשימוש פרטי בלבד, לרכב ישן שאינו מכוסה בביטוח מקיף, ולרכב  ששוויו אינו מצדיק ביטוח מקיף.

רוב החברות מציעות הטבות משמעותיות בביטוח רכב לנהגים זהירים שעומדים בתנאים הבאים: נהג מעל גיל 24 עד גיל 80, וותק בנהיגה מעל שנה  והעדר תביעות מלא ב-3 שנים אחרונות או נהג נקוב. ההטבות כוללות פרמיה מוזלת,ניתן לרכוש כיסוי בגין  גרירה ורכב חלופי החל מהיום הראשון במקרה תאונה ועד היום ה 14 במקרה גניבה, שרות V.I.P במקרה תאונה, ביטוח שבר שמשות,  ועוד.
 

מי צריך ביטוח רכב?

החיים הם מסע ארוך ועקלקל ולעולם לא נוכל לדעת אילו הפתעות צפונות לנו בדרכינו. כל נסיעה, קצרה כארוכה ברכבנו, עשויה חלילה להיגמר בתאונת דרכים, ובדיוק לשם כך נועדו הביטוחים השונים המוצעות על ידי חברות הביטוח לנהגים ברכבים. 

ניתן לסווג את ביטוחי הרכב לשלוש קבוצות עיקריות. ביטוח החובה, הוא ביטוח אשר נועד לכסות את ההוצאות הנדרשות בכדי להעניק טיפולים רפואיים לנפגעים בתאונות, ביטוח הצד השלישי, אשר נועד לכסות את ההוצאות הנדרשות בכדי לתקן את רכבו של רכב בו פגענו, והביטוח המקיף, אשר מעבר לכיסוי פוליסות הצד השלישי – מכסה גם את עלויות הטיפול בנזקים הנגרמים לרכבנו.

חשוב לדעת! חברות הביטוח השונות מציעות מגוון רחב ושונה של פוליסות ביטוחי רכב בהם מרכיבים שונים, ובמחירים שונים. תפקידנו כסוכני ביטוח הוא לאתר את הפוליסות המשתלמות ביותר עבור הלקוח, ובכך לחסוך מאות שקלים ויותר על הוצאות הביטוח במגזר הפרטי, וסכומי כסף גדולים במגזר העסקי. 

ביטוח חובה

תפקידו של ביטוח החובה כאמור, הוא לכסות בגין ההוצאות הנדרשות בכדי לטפל בנפגעים בתאונות הדרכים. נהג אשר אינו נושא עמו תעודת ביטוח חובה בתוקף בשעת הנהיגה, עובר על החוק – וצפוי לעונשים הקבועים בו. לא זו בלבד, ביטוח החובה, כשמו כן הוא – שכן בלעדי הפוליסה יוכל הנהג למצוא עצמו משלם במשך כל חייו את הוצאות הטיפולים הרפואיים אשר להם גרם בפגיעה באדם או בנהג במהלך תאונת דרכים.

מחירו של ביטוח החובה, לכאורה קבוע מראש. יחד עם זאת, חברות ביטוח רבות מציעות הוזלות ברכישת ביטוחים נוספים עבור אלו הרוכשים פוליסה זו דרכן, ומתפקידנו כסוכני ביטוח בתחום הרכב לאתר עבור לקוחותינו את העסקאות המשתלמות ביותר, אשר בסופו של תהליך יובילו אף להוזלה במחירה של פוליסה זו.

ביטוח צד שלישי

ביטוח צד שלישי, המכונה לעיתים ביטוח צד ג', הוא ביטוח אשר נועד לכסות בגין ההוצאות הנדרשות בכדי לטפל בנזקים אשר נגרמו לרכב בו פגע הנהג המבוטח. על פי חוק, אין הנהג מחויב ברכישת פוליסת ביטוח זו, אך כאיש משפחה הגיוני – רכישת פוליסת צד שלישי היא הכרחית. הנושא מקבל משמעות עמוקה יותר כאשר מדובר בפגיעה ברכבי יוקרה – או אז יוכל אדם למצוא עצמו משלם סכומי עתק עבור הטיפול בנזקים אשר נגרמו לרכב הנפגע.

ביטוח מקיף

פוליסות הביטוח המקיף, כוללות את הכיסוי המקובל ברכישת פוליסות ביטוח צד שלישי, אך מעבר לזאת, כוללות כיסויי עבור הרכב המבוטח עצמו. תיקון הרכב במקרה של תאונת דרכים, ואף כיסוי במקרים של תאונת דרכים אשר הובילה להשבתת כלי הרכב. ברכישת פוליסות ביטוח מקיף, אנו למעשה מכסים את כלל ההוצאות הנדרשות במקרים של תאונות דרכים או נזקים אשר נגרמו כתוצאה משריפה או נזקי טבע אחרים.

לסיכום: סוכנות הביטוח היא הכתובת הנכונה לרכישת פוליסות ביטוחי הרכב השונות. חברות הביטוח, מעדכנות על בסיס תקופתי את מחירי הפוליסות – ומתפקידנו לאתר בשבילך את המחיר הטוב ביותר, ואת הפוליסה המשתלמת ביותר, בכל תחום ביטוח רכב בו תבחר.


לפוליסה ביטוח חובה לרכב - לחץ כאן

פוליסה לביטוח רכב פרטי ומסחרי עד 3.5 טון - לחץ כאן

כתב שירות שגריר - לחץ כאן